Geschichte

Der See Katlov, Der See Pohan | Privatunterkunft

Původ jezera Katlov sahá až do středověku. Legenda praví, že jméno Katlov je odvozeno od císařského kata, který zde měl výsostné právo rybařit.

Ze záznamu archivu vodního práva však víme, že v průběhu let byl Katlov využíván nejen jako rybník, ale také jako úrodné pole. Naposledy se tak stalo roku 1901. Kdysi se zde rozprostíraly dva rybníky – Velký Katlov a Malý Katlov. Rybářská správa je však spojila, a tak zde vznikl nejen veliký ostrov, ale také vůbec největší jezero Kutnohorska.


.

Jezero Katlov leží v nadmořské výšce 446 m n. m. a rozprostírá se na ploše 25 ha. Je zasazeno do malebné přírody hlubokých kutnohorských lesů.

Na jaře roku 2014 zde proběhlo mnoho terénních úprav, které byly zaměřeny na zatraktivnění sportovního rybolovu. Byly vybudovány dva ostrovy, které byly osázeny již vzrostlými stromy. Dále bylo vybudováno více než tři desítky podvodních lavic, které slouží jako útočiště pro ryby a jejich přirozený výtěr. Na ploše 25 ha bylo vybudováno 17 lovných míst. Tím je zaručen nerušený  rybolov pro všechny rybáře. Rybářská stanoviště jsou vytvořena přírodními poloostrovy, které jsou ručně obeskládány kameny.

Jezero Katlov je velmi členité. Najdete zde rozsáhlé mělčiny, pole vodních rostlin, terénní nerovnosti, ale stejně tak i šestimetrovou hloubku přímo u hráze. V zadní části jezera je postaveno dřevěné molo na lodě pro rybáře.

Fotografie převzaty z www.osadakatlov.cz


..

Rekultivace jezera Katlov - odkaz na video

...

Obsádka tohoto revíru se připravovala již od roku 2008, a tak se můžete těšit na překrásné a zdravé ryby, které pocházejí z našich chovných rybníků.

Hlavním tahákem jezera Katlov jsou kapři s váhou až 28 kilogramů a líni s váhou až 5 kilogramů! Zakládáme si na tom, že každá ryba v jezeru je opravdový unikát. Najdete zde mnoho forem kapra, a tak se nemusíte bát, že každý ulovený kapr bude mít 95 centimetrů a 12 kilogramů. Setkat se můžete i s krásnými řádkáči kolem 20 kilogramů hmotnosti! Na druhou stranu je nutné upozornit, že tato vodní plocha není určena pro začínající rybáře. 

Naší prioritou je totiž nejen spokojenost rybářů, ale také našich ryb. Malá obsádka zaručuje zdraví ryb a také velké váhové přírůstky.


NOVINKA!

V roce 2021 jsme pro vás vybudovali 4 rodinné chaty ...

....

Celý areál je navržen s maximálním ohledem na místo a přírodu, kde se nachází. Orientace jednotlivých chat je také přizpůsobena snaze poskytnout hostům každé z nich maximální soukromí.

Největší prostor v interiéru tvoří vstupní část s kuchyní a díky třem oknům je dokonale prosvětlen. Nahoře jsme maximálně využili podkroví, které je z konstrukčního hlediska provedeno tak, aby hosty nijak nerušila konstrukce střechy. Prostor je tak úplně čistý a je dimenzován tak, aby se v něm člověk cítil příjemně. Hned u schodů je prostor pro chill-out, kde mohou u televize a rozkládacího gauče trávit čas děti, zatímco dospěli mohou trávit večer ve spodní části chaty.

K tomu jsou samozřejmě k dispozici dvě ložnice, obě prostorově dimenzovány tak, aby maximum místa bylo v těch pobytových zónách dole a nahoře.

Wie komme ich hier hin?

Finden Sie Ihren Weg zu uns ...

Hier wird die Navigation zu uns eingestellt.

Auf der Karte anzeigen

Dresden > Katlov Lakes
3 Stunde

Norimberg > Katlov Lakes
4 Stunde

Berlin > Katlov Lakes
5 Stunde

Hamburg > Katlov Lakes
8 Stunde